Urban Wedding

utworzone przez 29, paź, 2021

WEDDINGPEDIA ART AND SHOW

czyli wesele bez tajemnic / część 1

 

Cała przygoda z weselem nie zaczyna się wcale w momencie przekroczenia progu sali weselnej. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy w pewnym miejscu, mniej lub bardziej romantycznym, przy rodzicach, znajomych lub tylko we dwoje, zakochany do szaleństwa mężczyzna prosi swoją wybrankę o rękę. Kilka dni później, gdy opadają emocje, rusza machina zwana ślubem, a z nią ściśle związany jest temat wesel.

Wielu przyszłym nowożeńcom wesele kojarzy się z niesmacznymi zabawami, przyśpiewkami przy stołach i wieloma innymi rzeczami, których chcieliby uniknąć. Tylko jak to zrobić? Przecież wesele to tradycja, przecież jak można się bawić przy muzyce innej niż disco polo czy biesiada, jak można zrobić oczepiny bez rozpoznawania ukochanej żony z zasłoniętymi oczami po kolanie czy udzie. Otóż można! Podobnie jak wiele innych dziedzin życia, także wesela ewaluowały na przestrzeni lat tworząc pełen smaku i jakości styl wesel zwany Urban Wedding.

URBAN WEDDING – Co to takiego?

„Urban Wedding” to nic innego jak nowoczesne miejskie wesela, które wbrew pozorom istnieją w Polsce i poza jej granicami od wielu lat. Są to wesela, pozbawione muzyki biesiadnej, disco polo, przyśpiewek przy stołach, czy też przaśnych zabaw, o których wspomniałem powyżej. Możnaby z nutką ironii napisać, że wszystko co widzieliście na weselach tradycyjnych, a co chcielibyście „odzobaczyć”, podczas nowoczesnego wesela nie będzie miało miejsca. Zastanawiacie się zapewne jak wyglądają nowoczesne wesela i w jaki sposób są prowadzone. W kilku poniższych zdaniach postaram się przybliżyć Wam ten temat.

Urban Wedding to styl wesel, który znalazł „wspólny język” pomiędzy tradycją i współczesnością wznosząc wesela na nazwijmy to obrazowo eventy z górnej półki, zarówno pod kątem muzycznym jak i prowadzonej konferansjerki czy animacji. Zdaję sobie sprawę z tego, że część czytających ten post osób jest przekonana w tym momencie, że pomimo swoich gustów i oczekiwań odnośnie Waszego podkreślam wyjątkowego dnia, nie sprosta oczekiwaniom „wujka” czy „cioci”. Przecież część zaproszonych przez Was gości nie będzie się bawiło bez disco polo, a część będzie do samego końca czekać na żenujące zabawy, które przecież zawsze pojawiały się na weselach. Podkreślę jednak z pełną świadomością swoich słów, że wesele organizuje się dla gości, jednak Ci powinni uszanować Wasze gusta i styl wesela, który wybraliście, tym bardziej, że nie będzie to event pełen muzyki techno, a event przepełniony hitami, jednak pozbawiony pewnej części, która w dzisiejszych czasach może nie wszystkim kojarzyć się dobrze.

Tak jak już wspomniałem nowoczesne wesela miejskie stronią od starodawnej biesiady, przy której młodzież wcześniej urodzona, czyli nasi rodzice, wujkowie i dziadkowie się wychowywali. Zamiast tego wesela te obfitują w doskonale wyselekcjonowane hity i złote przeboje wszechczasów. Znajdziecie na nich ogrom wszelakiej muzyki, której nie da się nie znać. Mam tutaj na myśli takie nurty jak eurodance (czyli lata 70-te, 80-te i 90-te), muzykę disco i pop, rokowe klasyki, twisty, rock’n’roll’e, włoskie hity, polską muzykę, czy też najnowsze nurty. I nie chodzi tutaj tylko o muzykę radiową, ale także o wszelkiego rodzaju nuty z kategorii deep house, house, czy też mocniejsze brzmienia klubowe, które często, szczególnie przez DJ’a, grane są późno w nocy gdy „ciocie już zasną”, a na parkiecie pozostają przyjaciele Młodej Pary. Kwestia muzyki jest to temat rzeka, dlatego rozwinę go w osobnym artykule. Warto jednak wspomnieć i zdać sobie sprawę, z tego, że hitów muzycznych, które można zagrać podczas nowoczesnych wesel jest taka ilość, że można nie powtarzać utworów przez tydzień, albo i dłużej. Nadmienię, że podczas nowoczesnych wesel rezygnuje się także z kapel, kojarzonych z weselnymi biesiadami, a zastępuje się je DJ’em czy też zespołem coverowym.

Podobnie jest z animacjami i atrakcjami dla gości. Przyśpiewki przy stołach, żenujące konkursy i długie oczepiny zastępuje się atrakcjami dla gości w postaci, ciekawych angażujących wszystkich gości tanecznych zabaw, pokazów barmańskich, pokazów tańca, akrobatów, pokazów fireshow czy sztucznych ognii lub występów magików, którzy na pewno zrobią na Waszym weselu większe show niż odśpiewanie przy stołach weselnej przyśpiewki czy trafianie do butelki z zasłoniętymi oczami. Kolejną od kilku lat atrakcją na rynku weselnym są Live Act’y czyli połączenie DJ’a, na którego być może się zdecydujecie, z muzyką na żywo, np. saksofonem. Tutaj mamy wiele do powiedzenia, ponieważ jako pierwsi w Polsce, siedem lat temu wprowadziliśmy do oferty weselnej takową usługę. Podobnie jak większość świadczonych przez nas usług ewaluowała ona w czasie i w dniu dzisiejszym współpracujemy tylko z finalistami telewizyjnych show i ze znanymi artystami, np. Pesosem, saksofonistą który z Mr Zoobem i Jazzowskim wydali dobrze Wam znany „Kawałek podłogi”. Temat „live’ów” to jednak temat rzeka i opiszemy je dokładnie w odrębnym artykule.

DJ na wesele

Jak to ugryźć?

Organizując nowoczesne wesele zacznijcie od stworzenia swojej indywidualnej wizji tego wyjątkowego dla Was dnia. Zastanówcie się jak wyobrażacie sobie wesele, na którym będziecie czuć się dobrze i po którym, będziecie dobrze je wspominać. Bo przecież to Wasz dzień, który powinien być zorganizowany zgodnie z Waszymi marzeniami. Pomyślcie, czy chcecie wszystko organizować sami, czy warto, do czego zachęcam zatrudnić Wedding Plannera, który zna odpowiedzi na tysiąc pytań, które pojawią się w trakcie. Jedno jest pewne, nie bójcie się inności czy oryginalności, bo to właśnie takie wydarzenia zapadają najdłużej w pamięci. Jeżeli marzy się Wam wesele w stylu pirackim, Gwiezdnych Wojen, Dirty Dancing, lat 80-tyc, rockowe czy klubowe… działajcie! Jestem przekonany, że robiąc coś z pasją i zaangażowaniem, którego będziecie trochę potrzebować, da to Wam efekt, który zostanie doceniony przez Waszych gości.

Pamiętajcie także, że nie każdy usługodawca wpisuje się w każdy styl. Tak samo jest i z nami. Totanie nie czujemy się w imprezach disco polowych, na które kilka razy „stawiając nas pod ścianą” zostaliśmy skazani. Jeżeli planujecie nowoczesne wesele stylizowane, boho, glamour czy slow wedding, możecie na nas liczyć… Musicie jednak pamiętać, że będą Wam potrzebne bardzo wygodne buty… Resztę zostawcie nam.